Strona główna > Projekty > Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu na esej filmoznawczy „Projekcje po filmie”!

Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu na esej filmoznawczy „Projekcje po filmie”!

Jury w składzie dr Katarzyna Mąka-Malatyńska (przewodnicząca), dr Rafał Koschany, mgr Piotr Pławuszewski, Anna Piskorska, Agata Wiencis postanowiło przyznać jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia:

Nagroda główna konkursu „Projekcje po filmie” – dla tekstu autorstwa Moniki Proszak i Anny Żymełki Ambiwalencje melancholii [Melancholia, reż. Lars von Trier]

Esej z prawdziwego zdarzenia, odważny, bliski filmowi. Decyzja, by w interpretacji odwołać się do jednego tylko wątku z filozofii Nietzschego okazuje się posunięciem tyleż ryzykownym (ze względu na niebezpieczeństwo pominięcia innych istotnych kwestii), co ostatecznie słusznym, gdyż pozwala autorowi uniknąć „wszystkoizmu”. Nagroda za świetny pomysł i znakomitą jego realizację.

Wyróżnienie w konkursie „Projekcje po filmie” – dla tekstu Izabeli Bekier W cieniu hedate [Między słowami, reż. S. Coppola]

Za wnikliwe przyjrzenie się filmowi Między słowami Sophii Coppoli i dostrzeżenie w nim opowieści o „współczesnej samotności” oraz za wpisanie go w kontekst międzykulturowego dialogu.

Wyróżnienie w konkursie „Projekcje po filmie” – dla tekstu Marcina Kluczykowskiego Moje złe wychowanie [Złe wychowanie, P. Almodovar]

Za sprawne pióro, wnikliwe oko oraz umiejętne wyważenie proporcji między identyfikacją ze światem przedstawionym a jego udaną analizą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace. Laureatom gratulujemy, a przyjemną kwestię odbioru nagród omówimy drogą mailową.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: