Strona główna > Projekty > Campus akademicki UAM Łazy 2009

Campus akademicki UAM Łazy 2009

”obama-platoon”

Tegoroczne lato, a ściślej mówiąc,jego ostatnie przebłyski, pozostawiły dość ważny pod względem zarówno artystycznym, jak i dydaktycznym ślad w historii koła. Dwóch jego członków, Dawid Anioła i Piotr Pomostowski, wzięło udział w Campusie Akademickim Mielno-Łazy 2009. Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie nocek filmowych,których celem miało być nie tyle dostarczenie rozrywki świeżo upieczonym studentom i studentkom UAM, (jak również innych uczelni) co próba zaszczepienia w nowo tworzącej się elicie intelektualnej kraju;-) pasji filmowej i uświadomienia im istnienia filmu jako jednej ze sztuk.

 

Na każdy nocny pokaz składały się dwie projekcje filmowe, poprzedzone naszymi prelekcjami, wieńczone natomiast dyskusją. Swoisty DKF, jaki udało nam się stworzyć w tym niecodziennym klimacie(w znaczeniu zarówno przyrodniczym jak i nastrojowym) na długo zapadnie w pamięć, nie tylko nam, ale (o czym jestem święcie przekonany) przecudownej widowni, która wiernie i czynnie brała udział w naszych spotkaniach. Okazało się, że w przypadku wielu młodych ludzi, dylemat: Dyskoteka, czy sala kinowa? po prostu nie istnieje i bez żadnych wahań, decydują się na to drugie;-)

Pomysł zaprezentowania dwóch filmów powiązanych ze sobą w najróżniejszy sposób, okazał się trafiony. Amatorzy Dziesiątej Muzy, doszukiwali się rozmaitych różnic i podobieństw w  Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj oraz Nie oglądaj się teraz (który to zestaw zainaugurował nocne filmowe pokazy), czy w połączonych ze sobą w nieco bardziej brawurowy sposób obrazach: Purpurowa Róża z Kairu i Panowie w cylindrach.

Najlepszym dowodem na to, że cel jaki sobie wyznaczyliśmy, został osiągnięty, jest tworzące się właśnie w murach Uniwersytetu Warszawskiego, kolejne koło młodych filmoznawców, którego członkami będą zafascynowani kinem tegoroczni uczestnicy naszych nadmorskich pokazów.

Piotr Pomostowski

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: